QRM Yokedici/Canceller

      QRM özellikle şehir merkezinde olan Amatörler için başbelası niteliğinde ve hobinin yapılmasının önündeki en büyük engeldir.

      Günümüzün teknolojisinde üretilen cihazların neredeyse tamamına yakını Switch Mode  Power Supply kullanmaktadır. Bu tür güç kaynakları kısa anlatım ile Elektriğin frekansı ile oynayarak farklı voltajlara çekilmesi şeklinde çalışmaktadır. Bu ürünlerin çoğunluğu standartları taşımadığından etrafına istenmeyen sinyaller yaymaktadır. Özellikle HF frekanslarında QRM/QRN ve Enterferelere neden olmaktadır.  Kimi zaman aynı frekansta Kimi zaman ise gezen bir sinyal gibi ortaya çıkmaktadır.

      Tüm bu sorunlara çözüm olabilecek Cihaz aşağıdaki video da da göreceğiniz  üzere bizleri yukarıda da belirttiğim gibi bu beladan kurtarabilmektedir.

      Alttaki Videoyu dikkatlice inceleyiniz.

“Eğer böyle bir Problem ile karşı karşıyaysanız benim ile irtibata geçiniz!”

You may also like...

6 Responses

 1. Mohamad Firdaus dedi ki:

  hai can u teach me.. homebrew QRM Destructor / Canceller..

 2. TA7OM, Huda dedi ki:

  Teşekkür ederim..
  E-mail gönderdim.

 3. hakan turhan dedi ki:

  ta7om hocam öncelikle elinize emeğinize sağlık başarılı bir çalışma olmuş. Maliyet nedir hocam teşekkürler. Ta3lkj 73…

 4. Osman ŞAHİN dedi ki:

  Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için

 5. TA7OM, Huda dedi ki:

  CB Cihaz üzerinde Modifikasyon yapılması gereklidir. Bu nedenle uygun değildir. Ancak QRM’i yok etme konusunda mutlak suretle uygundur.

 6. Osman ŞAHİN dedi ki:

  Merhabalar cihaz çok başarılı bu cihazı cb telsizde kullanabilirmiyiz cihazım albrecht ultra force antenim vector 4000 kablo olarakta rg 213 kullanıyorum eğer verim alabilirsem cihazın maliyeti nedir ve nereden temin edebilirim 73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares