CQ WPX Contest 2020

CQ WPX SSB Contest’e (TA7OM) kendi istasyonumdan Tek Operatör All Band High Power Kategorisinde katıldım. Propagasyon şartları 40m ve 20m de  oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. 160m ve 80m de bana göre çok iyi değildi. Katılmış olduğum kategori nedeniyle sadece 36 saat çalışabildim. Çünkü bu kategoride Çalışma saati Tek Operatör Katılımcıları için 36 saati geçemeyecek ve istirahat saati en az 60dk olacaktı. Bu duruma göre 48 Saatlik zamanın ancak 36 saati çalışarak, diğer kalan zamanı da bölmem gerekiyordu. Bu nedenle bazı ara zamanlarda Propagasyonun en iyi olduğu zamanlara da denk gelmiş oldu.15m pazar günü öğleden sonra  açıldı. Ancak 20m kadar kullananın olmadığını farkettim.   10m bandı avrupa ortasında kısa süre aralıklarla açıldığını dx spotlardan takip edebildim. Bölgemizde hiç açılmadı.

Yarışmayı 2512 QSO ile bitirdim.  8.177.676 scor a ulaştım. Kısıtlamalar olmasaydı, çok daha yüksek skorlara çıkabileceğim bir yarışmaydı.

TA7OM-CQ WPX Contest 2020

 

Katılan tüm istasyonlara başarılar diliyorum.

Aşağıda Contest esnasında aldığım videoyu Youtube Kanalıma yükledim. Çok uzun bir video olması nedeniyle bazı bölümleri çıkarttım. Abone olmayı unutmayınız!

You may also like...

2 Responses

  1. TA7OM, Huda dedi ki:

    Merhaba Vedat bey, ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Radyo amatörlüğüne tekrar dönme isteğinizi duymak çok güzel. Umarım sizleri de Contest ve dxlerde duyarız. Her zaman soru sorabilirsiniz dilimizin döndüğünce cevap vermeye çalışırım.. 73 Ler.

  2. vedat karnak dedi ki:

    Izmirden yazıyorum astsubay muhabere emekliyim onceden aldıgim belgem vardi cihaz olmadığı için fazla ilgelenemiyordum simdi belgemi yenileyecegim .ve ab sınavı icin başvuracağım. Sizleride çok başarılı buluyorum takipteyim beni tekrar amatör telsiz icin heveslendirdiniz cihaz aldım .dipol anten yaptım belgem gelene kadar dinlemedeyim .ayrıca yagi anteninizi çok beğendim ileriki tarihte sizlerle iletişime geçip sorular sormayı umuyorum.Başarılarınızin devamını diliyorum . Vedat karnak TA8CAG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.