CQ WW WPX Contest 2019 – TC7C

CQ WW WPX Contest’e TC7C işareti ile kendi istasyonumdan Multi Operatör Kategorisinde TA7OM, TA7X, TA7ADX ve TA7ACQ operatörleri ile birlikte mücadele ettik. İlk gün propagasyon şartlarının 20m de iyi olması biraz yukarı taşıdı, gece ise 40m de yine şartlar normal seyretti. Son gün Propagasyon şartları bir önceki güne nazaran arı yarıya düştü. Göney bölgelerindeki istasyonlar 15m de yüzlerce QSO yapmalarına rağmen bizde bir iki istasyon ancak duyulabiliyordu. Buna rağmen akşam karanlık olduktan sonra yine 20m ve 40m de oldukça iyi  duruma gelen propagasyon şartlarında  2255 QSO ve 7.464.900 scor seviyesine ulaştık.

      Toplamda 5 saat çalışılamayan kayıp zaman ve son gün içerisindeki kötü şartlarda bu neticeye ulaşmak bizim için daha önceki yıllardaki 4 bin ler üzerinde qso ile tamamladığımız bu yarışmada, Dünyadaki Propagasyon şartlarının 11 yıllık periodun dip noktasında olması yönünden baktığımızda iyi denilebilecek seviyededir..

Aşağıda contest esnasında aldığımız videolardan oluşturduğum klibi izleyebilirsiniz. Youtube Kanalıma üye olmayı unutmayın!

 

09.04.2019 Tarihi itibari ile Ham Scor açıklanmış olup TC7C olarak ;

Turkey Asia World
Rank 1 4 17

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betnis giriş
betnis
yakabet giriş