CQ WW DX SSB Contest 2021

      CQ World Wide  DX  Contest’e (SSB) (TA7OM) kendi istasyonum dan Tek Operatör All Band High Power Kategorisinde katılarak mücadele ettim. Son zamanlardaki en iyi Propagasyon şartlarının olduğunu söyleyebilirim.

     Tüm bandlarda QSO Yapma imkanım oldu. 10m Bandının açılması oldukça eğlenceli dakikalar geçirmeme vesile oldu. Zira uzun yıllardır genelde bu kadar uzun süre açılış olmazdı. Güneşin 11 yıllık döngüsüne de girmiş olmamız bunun açıkça belirtilerinden olması gerektiğini düşünüyorum. 10m aynı kıta üzerinde olmamız sebebi ile çok fazla puan vermese de Japonya açılışının uzun sürmesi yüzlerce Japon istasyonu ile hiç ara vermeden QSO yapma imkanı verdi. 15m Bandı da yine gün içerisinde sürekli açık kalması qso sayısını artırmam da etkisi büyük oldu. defalarda Pileup durumunda QSO yaptım genellikle bu durumlarda dakikada 6-7 QSO ya ulaştığım çok oldu.  Bu tür Contestlerde kendini yetiştirmek isteyenlerin yeteneklerini artırmaları için videolar çekiyorum. Yine Contest esnasında çektiğim videolardan bir kısmını içeren videoyu aşağıda ve Youtube Kanalımda bulabilirsiniz. Bu videoları dinleyip kağıda yazmayı deneyiniz. Bu sizin yeteneğinizi artıracak en önemli hususların başında gelmektedir.  

      Yarışmayı 3.832   QSO ve 4.794.398 puan ile bitirerek yine de oldukça iyi bir performans sergilemiş olduğumu düşünüyorum. Daha iyisini yapmak için gayret göstereceğim. 

 

      Conteste katılan herkese başarılar diliyorum. TA7OM, 73!

You may also like...

2 Responses

 1. TA7OM, Huda dedi ki:

  Teşekkür ederim abey. Yine bir contest de beraber çalışalım. 73

 2. TA3X dedi ki:

  hayy maşallah
  tek kişilik ordu gibisin ..
  Ordu’lu 🙂
  tebrik ederim,
  73, TA3X

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betnis giriş
betnis
yakabet giriş